1 2 3
O Reklamie "Bez reklamy świat, jaki znamy nie mógłby funkcjonować – a jeśli już, to na pewno nie w taki chaotyczny, często absurdalny, trudny do zrozumienia sposób…"   Peter Mayle

Media obiektywnie

Wpis dodano: 09-02-2012, Zastosowane tagowanie: rodzaje mediów, informacje, narzędzie marketingowe

Media oddziałują na społeczeństwo w różny sposób. Pewne grupy społeczne, najczęściej polityczne lub osoby, które są z tymi grupami ściśle związane próbują wywierać wpływ przedstawiając swój punkt widzenia za jedyny słuszny. Jeśli media prezentowałyby wyłącznie jeden punt widzenia, być może większość osób zaczęła by myśleć w podobny sposób. Na szczęście media potrafią zachować obiektywizm. Służą społeczeństwu poprzez przekazywanie wiadomości z kraju i świata. Negują złe zachowania i starają się wskazywać pozytywne strony różnych sytuacji. Programy informacyjne mają różną postać. Mogą być przedstawione w formie debaty. Bez względu na to, w jakiej formie są prezentowane najpierw podawane są fakty, a potem komentują je specjaliści. Do głosu dopuszczani są również przeciętni obywatele. Służą temu sondaże uliczne, w których zbiera się opinie na konkretny temat. W Internecie przygotowywane są również debaty, w których może uczestniczyć przeciętny Kowalski. Często odbywają się po emisji danego programu w telewizji.

 

Fałsz i realizm

Wpis dodano: 09-02-2012, Zastosowane tagowanie: rodzaje mediów, komunikacja, wiadomości

Media mają wielką moc. Ingerują we wszystkie sfery życia. Zajmują się ekonomią, gospodarką, polityką, ale również sferą życia społecznego i prywatnego. Kreują trendy i promują nie tylko produkty, ale również przekonania i zachowania. Granica pomiędzy podawaniem faktów opartych na sprawdzonych źródłach, a próbą manipulacji jest cienka. Media działają przede wszystkim na zasadzie wzbudzania zainteresowania. Dlatego często przejaskrawiają wydarzenia i podkreślają opinie, które w danym momencie są pożądane nie dla samych mediów, ale dla określonych grup nacisku. Żyjemy w wolnym państwie i mamy prawo do podejmowania samodzielnych decyzji, ale media są narzędziem, którym wysługują się osoby, które mają w tym konkretny cel, niekoniecznie dobry dla społeczeństwa. Bezkrytyczne przyjmowanie wiadomości podawanych przez media doprowadzi do tego, że staniemy się uzależnieni od innych, którzy będą za nas podejmować decyzję. Nauczmy się przyjmować informacje z pewnym sceptycyzmem. Nie ufajmy ślepo temu, co media przedstawiają.

 

Media a edukacja

Wpis dodano: 12-02-2012, Zastosowane tagowanie: rodzaje mediów, prasa, wiadomości

Oprócz funkcji informacyjnej media mogą pełnić i pełnią rolę edukacyjną. Dostarczają bardzo bogatej wiedzy dotyczącej kraju i świata. Programy edukacyjne są bardzo zróżnicowane. Telewizja udostępnia niesamowity zbiór programów przyrodniczych, ale także z zakresu techniki, fizyki lub chemii. Szczególnym źródłem wiedzy jest Internet, który jest bogaty w niezmierzone zasoby wiedzy. Dzięki niemu nauka języków staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie jest konieczne wykupowanie drogich programów edukacyjnych, ponieważ znajdziemy również programy darmowe. Internet pozwala na bliższe poznanie postaci żyjących w przeszłości, ale rozwija również twórczość. Media pełnią również funkcję edukacyjną w inny sposób. Są bardzo ważne w profilaktyce zdrowia. Informują o zagrożeniach płynących z tłustej i ciężkostrawnej diety. Nakłaniają do okresowych badań. Społecznościowe kampanie reklamowe mają na celu walkę z nałogami, a także przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym takim jak cukrzyca lub rak. Media mówią gdzie i kiedy można za darmo przeprowadzić odpowiednie badania.

 


poprzednia     1 2 3 [4] 5     następna
 
Copyright wetestweb.pl