1 2 3
O Reklamie "Bez reklamy świat, jaki znamy nie mógłby funkcjonować – a jeśli już, to na pewno nie w taki chaotyczny, często absurdalny, trudny do zrozumienia sposób…"   Peter Mayle
Archiwum tagowania: prasa

Rodzaje mediów

Wpis dodano: 03-02-2012, Zastosowane tagowanie: mass media, prasa, opinie

Potężnym medium jest wciąż telewizja. Jednak telewizji społeczeństwo ufa coraz mniej. Z badań wynika, że medium najbardziej godnym zaufania stał się Internet. Telewizja budzi wiele emocji. Umożliwia oglądanie programów o różnorodnej tematyce. Udostępnia kanały innych państw. Różnorodność programów jest cechą pożądaną. W przeciwieństwie do reklam, które je przerywają. Jest to najbardziej irytujący element telewizji. Duże znaczenie mają stacje radiowe. Mogą informować o tym, co się dzieje w naszym mieście lub na świecie. Poruszają różną tematykę i nie są tak naszpikowane reklamami. Ponadto pojawiające się w radiu reklamy są bardziej interesujące, a przez to mają większą siłę oddziaływania. Internet jest skarbnicą wiedzy, więc chętnie poszukujemy wiadomości właśnie w nim. Popularnością cieszą się również internetowe rozgłośnie radiowe. Gazety wciąż są chętnie czytane. Wśród tytułów mamy do wyboru gazety lokalne, regionalne i ogólnopolskie. Część osób rezygnuje jednak z zakupu gazet, ponieważ te same informacje są dostępne w wersji elektronicznej.

 

Prasa

Wpis dodano: 03-02-2012, Zastosowane tagowanie: mass media, prasa, narzędzie marketingowe

Prasa, czyli gazety, czasopisma i magazyny mają duże możliwości. Nie zawsze są one wykorzystywane w pozytywny sposób. Pierwsze gazety pojawiły się już w XVII w.. Jeśli prześledzimy historię prasy, zobaczymy, że początkowo miały charakter urzędowy, a potem informacyjny. Od połowy XX w. formuła prasy zaczęła się zmieniać. Zaczęto poruszać kontrowersyjne i bulwersujące tematy. Dziennikarze wkroczyli w prywatne życie znanych osobistości świata polityki i showbiznesu. I to jest właśnie ciemna strona prasy. Polowanie na sensację wiąże się z naruszeniem prywatności. Na tanich sensacjach opiera się tzw. „prasa brukowa”. Na szczęście istnieje również jasna strona prasy. Dziennikarze wykorzystują swoje umiejętności i kontakty, aby pomóc ludziom i uzdrowić sytuację w kraju. Czasem jest to walka z wiatrakami, ale czasem przynosi pożądane efekty. Walczą z korupcją, ujawniają nielegalne interesy. Powstała nawet dziedzina nazywana dziennikarstwem śledczym. Dziennikarze w swojej pracy narażają czasem nawet życie.

 

Media a edukacja

Wpis dodano: 12-02-2012, Zastosowane tagowanie: rodzaje mediów, prasa, wiadomości

Oprócz funkcji informacyjnej media mogą pełnić i pełnią rolę edukacyjną. Dostarczają bardzo bogatej wiedzy dotyczącej kraju i świata. Programy edukacyjne są bardzo zróżnicowane. Telewizja udostępnia niesamowity zbiór programów przyrodniczych, ale także z zakresu techniki, fizyki lub chemii. Szczególnym źródłem wiedzy jest Internet, który jest bogaty w niezmierzone zasoby wiedzy. Dzięki niemu nauka języków staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie jest konieczne wykupowanie drogich programów edukacyjnych, ponieważ znajdziemy również programy darmowe. Internet pozwala na bliższe poznanie postaci żyjących w przeszłości, ale rozwija również twórczość. Media pełnią również funkcję edukacyjną w inny sposób. Są bardzo ważne w profilaktyce zdrowia. Informują o zagrożeniach płynących z tłustej i ciężkostrawnej diety. Nakłaniają do okresowych badań. Społecznościowe kampanie reklamowe mają na celu walkę z nałogami, a także przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym takim jak cukrzyca lub rak. Media mówią gdzie i kiedy można za darmo przeprowadzić odpowiednie badania.

 

Chaos informacyjny

Wpis dodano: 14-02-2012, Zastosowane tagowanie: wiadomości medialne, prasa, wiadomości

Radio, telewizja, prasa, Internet – to znakomite źródła wiedzy, o ile wiemy, w jaki sposób z nich korzystać. Codziennie jesteśmy zalewani setkami informacji. Nie wszystkie są prawdziwe i nie wszystkie są przydatne. Przede wszystkim media komercyjne nie przywiązują tak wielkiej wagi do rzetelnych informacji. Dal nich ważna jest rozrywka i sensacja. Informacje są nam potrzebne do podejmowania decyzji. Nie znając sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju nie podejmiemy właściwej decyzji dotyczącej kupna lub sprzedaży waluty lub akcji. Zbyt mała ilość informacji sprawia, że nie posiadamy wszystkich danych, które mogą zminimalizować ryzyko podejmowania decyzji. Dotyczy to nawet tak prozaicznych czynności, jak podejmowanie decyzji o kierunku i terminie wyjazdu na wakacje. Nadmiar informacji może być jeszcze gorszy. Napływ informacji z różnych stron, które na dodatek często nie są ze sobą zgodne powoduje chaos informacyjny, który wręcz uniemożliwia podjęcie określonego działania. Wykorzystujmy wiadomości, które są przekazywane przez najbardziej wiarygodne media.

 

 
Copyright wetestweb.pl