1 2 3
O Reklamie "Bez reklamy świat, jaki znamy nie mógłby funkcjonować – a jeśli już, to na pewno nie w taki chaotyczny, często absurdalny, trudny do zrozumienia sposób…"   Peter Mayle
Archiwum tagowania: wiadomości medialne

Powstanie Internetu

Wpis dodano: 03-02-2012, Zastosowane tagowanie: mass media, wiadomości medialne

Kiedy Internet stał się łatwo dostępny, każdy chciał go mieć. Teraz komputer, który nie jest podłączony do Internetu jest niewiele wart. Internet zapewnia komunikację na wielu płaszczyznach. Stanowi medium, które silnie oddziałuje na społeczeństwo. Dzieje się tak m.in. dlatego, że ludzie sami częściowo to medium tworzą. Dzięki niemu możliwa jest interakcja, wyrażanie swoich opinii, a nie tylko bierne wysłuchiwanie jak w przypadku telewizji. Aż dziw bierze, że Internet powstał trochę przypadkiem. Celem projektu było utworzenie sieci komunikacyjnej dla wojska. W założeniu miał powstać system z wieloma równoległymi połączeniami, co zapobiegłoby utracie komunikacji w przypadku ataku rakietowego. W ten sposób w 1969 r. instytucje rządowe i akademickie zostały podłączone do sieci ARPAnet. Kilka lat później połączenie rozszerzono o teren Wielkiej Brytanii oraz Norwegii. Wkrótce powstał program do przesyłania wiadomości i pierwsze grupy dyskusyjne Usenet. Kolejne komponenty projektu pojawiały się naturalnie w miarę rosnących potrzeb użytkowników.

 

Media komercyjne

Wpis dodano: 12-02-2012, Zastosowane tagowanie: wiadomości medialne, opinie, narzędzie marketingowe

Media publiczne działają na trochę innej zasadzie niż media komercyjne. Chociaż w mediach publicznych jest miejsce również na rozrywkę np. w postaci filmów, teleturniejów lub innych produktów to jednak ich głównym zadaniem jest informowanie. Dotyczy to również takich mediów jak prasa. Celem mediów komercyjnych jest zysk. Media tego rodzaju działają jako prywatne przedsiębiorstwa. Zapewniają reklamodawcom miejsce na ich reklamę, ponieważ jest to ich główne źródło utrzymania. Przygotowują programy, które przyciągają uwagę, aby skupić jak największą uwagę odbiorców. Do telewizyjnych mediów komercyjnych należy na przykład Polsat i TVN. Podczas oglądania filmów na tych stacjach często irytują nas reklamy. Właśnie w ten sposób telewizja zyskuje większe prawdopodobieństwo, że reklamy będą oglądane. Do mediów komercyjnych należą również liczne gazety. Na największą komercję nastawione są magazyny plotkarskie. Przyciągają uwagę informacjami o życiu gwiazd i znanych osobistości. Ich niewielki odsetek dostarcza informacji, które są naprawdę przydatne.

 

Chaos informacyjny

Wpis dodano: 14-02-2012, Zastosowane tagowanie: wiadomości medialne, prasa, wiadomości

Radio, telewizja, prasa, Internet – to znakomite źródła wiedzy, o ile wiemy, w jaki sposób z nich korzystać. Codziennie jesteśmy zalewani setkami informacji. Nie wszystkie są prawdziwe i nie wszystkie są przydatne. Przede wszystkim media komercyjne nie przywiązują tak wielkiej wagi do rzetelnych informacji. Dal nich ważna jest rozrywka i sensacja. Informacje są nam potrzebne do podejmowania decyzji. Nie znając sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju nie podejmiemy właściwej decyzji dotyczącej kupna lub sprzedaży waluty lub akcji. Zbyt mała ilość informacji sprawia, że nie posiadamy wszystkich danych, które mogą zminimalizować ryzyko podejmowania decyzji. Dotyczy to nawet tak prozaicznych czynności, jak podejmowanie decyzji o kierunku i terminie wyjazdu na wakacje. Nadmiar informacji może być jeszcze gorszy. Napływ informacji z różnych stron, które na dodatek często nie są ze sobą zgodne powoduje chaos informacyjny, który wręcz uniemożliwia podjęcie określonego działania. Wykorzystujmy wiadomości, które są przekazywane przez najbardziej wiarygodne media.

 

Zagrożenia w Internecie

Wpis dodano: 14-02-2012, Zastosowane tagowanie: wiadomości medialne, opinie, wiadomości

Internet jest nowoczesnym medium, które daje możliwości, o jakich nam się wcześniej nie śniło. Stanowi znakomite źródło wiedzy z każdej dziedziny. Umożliwia dzielenie się opiniami, nawiązywanie kontaktów biznesowych i prywatnych. Dzięki Internetowi możemy dokonywać zakupów nie wychodząc z domu. Nie musimy iść do biblioteki, aby znaleźć biografie. Pełni funkcję edukacyjną. Przez to medium ludzie zyskują znajomych o podobnych zainteresowaniach lub łączą się w pary. Umożliwiają to fora hobbystyczne, portale społecznościowe i randkowe. Niestety poza licznymi zaletami Internet ma również swoje wady. Niesie ze sobą jeszcze najpoważniejsze zagrożenia dla dzieci i nastolatków. Dzieci, które potrafią już obsługiwać komputer i młodzi ludzie przeszukują zasoby sieci. Czasem przypadkiem, a czasem za namową znajomych trafiają na strony i fora, na których poznają ludzi. Niestety ich świadomość nie jest jeszcze na tyle ukształtowana, aby oprzeć się propozycjom spotkania, które owocują tragicznymi skutkami.

 

 
Copyright wetestweb.pl