1 2 3
O Reklamie "Bez reklamy świat, jaki znamy nie mógłby funkcjonować – a jeśli już, to na pewno nie w taki chaotyczny, często absurdalny, trudny do zrozumienia sposób…"   Peter Mayle

Efekt złej obsługi

Wpis dodano: 29-02-2012, Zastosowane tagowanie: rozmowa telefoniczna, praca, call center

Produkty i usługi nie zawsze w pełni spełniają oczekiwania konsumentów. Jednak nie przesądza to o tym, że nie wybiorą ponownie tej samej firmy. Znacznie większe znaczenie ma w tym przypadku kiepska jakość obsługi. Jeśli występują problemy z uzyskaniem informacji lub reklamacją, a osoba, która z nimi rozmawia zachowuje się w sposób arogancki to przesądza o ich rozstaniu się z daną firmą. Możemy być pewni już więcej nie będą jej klientami. Doskonała obsługa niezadowolonych klientów jest więc szczególnie ważna, aby ich nie stracić. Musimy zadbać, żeby pomimo utrudnień byli usatysfakcjonowani działaniami firmy. Po pierwsze słuchamy, co klient ma do powiedzenia. Nie przerywamy mu w połowie. Musi czuć, że jego problem jest dla nas ważny. Poza tym musimy się w pełni dowiedzieć, w czym leży problem. Kiedy wysłuchasz klienta, powtórz własnymi słowami, jak zrozumiałeś jego problem. W ten sposób upewniamy się, czy się właściwie zrozumieliśmy. Kiedy problem zostanie już w pełni ustalony, szukamy najlepszego rozwiązania.

 

Praca w call center

Wpis dodano: 29-02-2012, Zastosowane tagowanie: rozmowa telefoniczna, reklama, praca

Praca w call center nie należy do łatwych. Nawet, gdy pracownik źle się czuje i boryka się z prywatnymi problemami musi wysłuchiwać zażaleń klientów i na dodatek prowadzić rozmowę uprzejmie. Na jego barkach spoczywa rozwiązywanie problemów konsumentów. Tymczasem konsumenci są coraz bardziej wymagający i nie wszyscy są mili. Ważne jest wprowadzenie odpowiednich narzędzi i organizacja procesów w taki sposób, aby praca agenta call center została ułatwiona. Zdarza się, że zanim zostaniemy połączeni z pracownikiem musimy podać swoje dane identyfikacyjne. Niestety, gdy rozmowa zostanie już połączona agent pytać się nas ponownie o to samo. Interaktywna odpowiedź głosowa i wyskakujące okienka sprawiają, że dane pojawiają się na ekranie pracownika. Innym rozwiązaniem jest podawanie danych bezpośrednio pracownikowi. Agent nie zawsze ma gotową odpowiedź na wszystkie problemy. Czasem musi się skonsultować z kierownikiem, co zwykle owocuje przerwą w rozmowie. Kontakt z kierownikiem powinien być lepiej zorganizowany, a najlepiej, gdy kierownik może włączyć się w rozmowę.

 

Tajniki telepracy

Wpis dodano: 01-03-2012, Zastosowane tagowanie: telemarketing, rozmowa, praca

Telepraca nie jest już formą pracy, która budzi zdziwienie lub rodzi problemy. Jest znakomitym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, ale również dla rodziców, którzy chcą więcej czasu spędzać z dzieckiem. Także inne osoby wybierają tą formę pracy. Przede wszystkim jest to praca dla osób, które chcą się poczuć niezależne. Wygodą jest elastyczne dysponowanie czasem. Chociaż zdarza się, że niektóre rodzaje pracy wymagają spędzania czasu przed komputerem lub pod telefonem w określonych godzinach. Niemal wszystkie zadania, które polegają na pracy za biurkiem mogą być wykonywane zdalnie. Szczególnie w przypadku zupełnie samodzielnych stanowisk, gdy nie opracowuje się żadnych zadań zespołowo. Pracodawca dostarcza potrzebny sprzęt do miejsca, w którym pracownik będzie pracował np. do jego mieszkania. Jest też odpowiedzialny za podłączenie sprzętu. Ustalany jest sposób komunikacji z przełożonymi i sposób przekazywania wykonanych zadań. Telepraca ma też zastosowanie np. gdy pracownik jest zmuszony do częstych podróży.

 


poprzednia     1 [2] 3 4     następna
 
Copyright wetestweb.pl